world.thomson-multimedia
» » Nazan Öncel - Çirkin Olsun Benim Olsun

Nazan Öncel - Çirkin Olsun Benim Olsun album flac

Nazan Öncel - Çirkin Olsun Benim Olsun album flac Performer: Nazan Öncel
Title: Çirkin Olsun Benim Olsun
Style: Vocal
Released: 2011
MP3 album: 1800 mb
FLAC album: 1647 mb
Rating: 4.1
Other formats: WAV XM TTA APE AHX MP4 RA
Genre: Pop

irkin Olsun Benim Olsun. This song is by Nazan Öncel and appears on the album Hayvan (2011).

Nazan Öncel Çirkin Olsun Benim Olsun. Download Nazan Öncel – Çirkin Olsun Benim Olsun.

Nazan Öncel, Çirkin olsun benim olsun. 7. Nazan Öncel, Bazı şeyler Söz- Beste: Nazan Öncel. Nazan Öncel Dinliyoruz created a poll. 10 May ·. Nazan Öncel´in bir sonraki albümünde kiminle düet yapmasını istersiniz.

Nazan Öncel was born on 6 February 1956 in Karşıyaka, İzmir, the second child to a family of government officials. Her mother, Raziye Hanım, was a teacher. Her interest towards music started early in her childhood. Her first album (LP), Yağmur Duası (Prayer for Rain) was published in 1982. The first album, where all of the songs were written by Öncel herself, was published in 1992, by the title "Bir Hadise Var" ("There is an Issue"). In 1994, she published her second album Ben Böyle Aşk Görmedim (I Didn't See Love like This) and album included a 1994 hit with its video, "Geceler Kara Tren" ("The Nights are Dark Train"). Songs lyrics written by Nazan Öncel and with "Geceler Kara Tren"s lyrics, she reached high-class lyric writer rank.

nazan öncel çirkin olsun. Last updated on Dec 12, 2015. Nazan Öncel - Çirkin Olsun Benim Olsun 2011 Yeni. Play now. ben barış tay. by barış yat.

irkin Olsun Benim Olsun (Armageddon Turk Mix). 8. Bahanesi Aşktandır (Armageddon Turk Mix). Bir Hadise Var. Nazan Öncel.

Ne güzeller sevdim ben Gözümün içine baktılar Biraz yüz verdim mi de Deplasmana çıktılar Üzüle üzüle düşüne düşüne Dert sahibi oldum ben Seni benim sanmıştım Üstelik inanmıştım Yandığıma yanarım Yanmayıp da ne yapayım Of korkulur senden Çirkin olsun benim olsun Kafası güzel adam olsun Çirkin olsun benim olsun Kafama göre adam olsun Of benim olsun İnanma böyle şeylere Git evine bak keyfine Dedim ama bir de ne göreyim aa Kayalara gelmişimSen yaşayacaksın da Ben ölecek miyim De git lan Sen yaşayacaksın da Ben ölecek miyim Hadi oradan Seni benim sanmıştım .

Tracklist

1 Çirkin Olsun Benim Olsun